KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114018
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:45:02
16/8 13:28:23
Fritz Smedberg
Läs mer om Fritz Smedberg